Jak dobrze być z Barankiem

VIII Saletyńskie Spotkania Dzieci w Kobylance – 2024

Po pięcioletniej przerwie zostaliśmy zaproszeni na Saletyńskie Spotkanie Dzieci do Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance – tej koło Gorlic.
Z naszej wspólnoty parafialnej dziewczynki z DSM zdecydowały się uczestniczyć w tym spotkaniu.
W piątek chętni mogli skorzystać z sakramentu pojednania, który poprzedziła konferencja ks. Macieja Wilczka MS.

W sobotę s. Karina Pawłowska (michalitka), pięknym przedstawieniu o owieczce wprowadziła nas w temat tegorocznego spotkania.

Niespodzianką była wizyta prawie prawdziwego 🙂 Papieża Jan Paweł II, który przemieszczając się wśród nas papamobile, przypomniał nam nauczanie o rodzinie. To był miły akcent nawiązujący do naszego wielkiego rodaka – Papieża Polaka.
Po obiedzie zaś odwiedził nas bardzo ważny gość, to był bp Artur Ważny, który pięknie opowiadał o baranku którego „nie widać”. Również w sobotę uczestniczyliśmy w animacjach plastycznych oraz w szalonej wspólnej zabawie z DJ Robertem.

W niedzielę wysłuchaliśmy „Prawdziwej historii” o cudach Matki Bożej z La Salette, po której napisaliśmy własnoręczne listy do Matki Bożej Saletyńskiej, które to listy będą dostarczone do Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu. Dzieci bardzo się starały, aby Niebieskiej Mamie przekazać w liście wszystkie swoje ważne sprawy, troski ale i podziękowania.

Saletyńskie Spotkania Dzieci to czas wspólnego słuchania Dobrej Nowiny o rodzinie, czas modlitwy, śpiewu, tańca, animacji i prac plastycznych. A wszystko to w klimacie radości i wspólnoty.

Radośnie było się spotkać w dziecięcym gronie, a jeszcze milej spotkać znajomych – bowiem z grupą dzieci z Parafii w Nowym Sączu był nasz rodak ks. Andrzej Bajorek.

Czerpmy radość z takich chwil i do zobaczenia za rok w Kobylance na IX SSD.

ASB

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *