Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W jaki sposób możemy Bogu powiedzieć, że Go kochamy i za nim tęsknimy. On sam kiedyś pokazał nam piękny sposób. Opowiadając przypowieść o Synu Marnotrawnym pokazał miłującego ojca, który wychodzi przed dom i z utęsknieniem wygląda tego którego bardzo kocha. Chociaż czasem nie rozumiemy wielkiej tajemnicy boskiej miłości, która ukryła się w chlebie i daje się nam za pokarm, to prostym znakiem chcemy też pokazać naszą nieudolną miłość. Gościnni gospodarza przygotowali 4 stoły w różnych częściach parafii, aby Jezus mógł się przy nich zatrzymać chociaż na chwilę i nam pobłogosławić i przypomnieć jak bardzo chce do nas przychodzić. Ks. Bogdan Siewiera w wyjaśnianym Słowie Bożym wyjaśnił jak dzisiaj możemy dawać dowód pragnienia Boga, a barwny korowód nie tylko małych, ale prawdziwych dzieci Boga szły przed i za Nim.

I niech tak będzie, aż do Nieba!!!

Fot. Karolina Galiszewska

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *