Św. Florian niech strzeże naszą drużynę OSP

4.05 to dla OSP szczególny dzień. Jest to święto ich patrona św. Floriana – rzymskiego legionisty który stanął w obronie swoich podwładnych chrześcijan skazanych za wiarę na śmierć. Teraz patronuje tym którzy narażając czasem siebie, stają w obronie nas i naszego bezpieczeństwa i mienia. Nasi druhowie i druhny w są świadomi, że bez pomocy boskiej i świętych patronów trudno dokonać tego co czasem wymaga nadludzkich natchnień i działań. Jak co roku ku czci swego patrona przygotowali piękną oprawę mszy świętej i majówki. Uczestnicząc w tej modlitwie nabieramy przekonania, że takim działaniom możemy zaufać i czuć się bezpieczni.

Niech św. Florian wyprasza im opiekę Boską i Matki Bożej Królowej Polski Pani Kwiatonowickiej, a my umiejmy im okazywać wdzięczność i należny szacunek.

 

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *