5 Niedziela Wielkanocna 28.04 2024 r.

  1. We piątek będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Kazania wygłosi ks. Zbigniew Szostak kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Zapraszam wszystkich do oddania czci Bogu za opiekę Jego i naszej Matki, Królowej Polski nad naszą parafią. Wyraźmy to wspólnym uczestnictwem w mszach i procesji. Zapraszam zwłaszcza dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, dzieci I komunijne w strojach komunijnych, rocznicowe w uroczystych szatkach, strażaków oraz panie, a także dziewczęta do niesienia feretronów. Całość uświetni Chór „Cantabo”, śpiewem na sumie odpustowej.
  2. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Bardzo gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy litanią Loretańską na wieczornych nabożeństwach. Może dobrze by było, aby z każdego domu chociaż raz w tygodniu byli reprezentanci, jeśli chcemy, by Bóg przez ręce Maryi udzielał nam łaski i roztaczał dalej nad nami i ojczyzną opiekę. Dajmy w taki sposób świadectwo ufności w Matczyną opiekę.
  3. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam codziennie na biały tydzień do wspólnej modlitwy w różnych intencjach. Pragnę też podziękować za dar komunijny jakim jest głęboka patena do koncelebry i nowe ampułki, a bierzmowanym nowy stolik na procesję z darami lub śluby.
  4. W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i sobota. Będziemy się modlić o powołania, wynagradzać sercu Jezusowemu i Niep. Sercu Maryi. Z powodu odpustu, chorych odwiedzę w czwartek od godz. 8.00. W sobotę zachęcam do indywidualnego różańca. Możliwość spowiedzi przed mszami.
  5. W sobotę będziemy ze strażakami modlić się o opiekę św. Floriana ich patrona. Oni przygotowują piękną i bogatą oprawę majówki, a my uczestnictwem dajmy dowód wdzięczności za ich służbę.
  6. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca więc o 8.00 zmiana tajemnic. Zapraszam członków Róż.
  7. W przedsionku w koszyczku są ziarenka Słowa Bożego. Warto zabrać.
  8. Polecam prasę katolicką do osobistej formacji i kształtowania chrześcijańskiego spojrzenia na wiarę i życie Kościoła.

Intencje Mszy św.

29.04  Pon.   18.00  w int. mieszkańców Milkówek i Moszczenicy z ok. poświęcenia granic o opiekę w urodzajach i zachowanie od nieszczęść

30.04 Wt.     18.00  o szczęśliwy przebieg leczenia dla pewnej osoby

1.05 Śr.        18.00  ++ Stanisława i Edward Bugno w rocz. śm. Stanisławy

2.05  Czw.    18.00  + Julia Radwan w 30 dz. od śmierci z int. córki Grażyny

3.05  Pt.        8.00   1) + Zdzisław Gryboś w 3 rocz. śm.

2) w int. mieszkańców Boru z ok. poświęcenia granic o opiekę w urodzajach i zachowanie od nieszczęść

11.00  1) w int. Jolanty Wilczkiewicz z ok 50 urodzin z int. męża i dzieci

2) w int. mieszkańców Kwiatonowic przy dolnej drodze  z ok. poświęcenia granic o opiekę w urodzajach i zachowanie od nieszczęść

4.05 Sob.      18.00  w int. OSP z Kwiatonowic o bł. Boże i opiekę MB i św. Floriana

5.05. Niedz. 8.00    + Stanisława Dutka

10.00 w int. dzieci z kl. 4 o bł. Boże z okazji Rocznicy 1 Komunii św.

15.00 pro populo

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *