Triduum Paschalne

Triuduum Paschalne to dla każdej chyba wspólnoty ludzi wierzących okazja do głębokich przeżyć. Możliwe są one dzięki bogatej liturgii tych dni. Warunek jest jednak jeden – musi być ona pięknie sprawowana, by uczestniczący nie czuli chaosu i mogli się skupić na treści zawartej w słowach, śpiewach, symbolach i czynnościach świętych. Jest to możliwe tylko przy zaangażowaniu wielu osób i wcześniejszemu opracowaniu. Oczywiście chyba największe zadanie ma tutaj LSO, ale również nie wolno pominąć tych którzy przygotowują dekoracje, śpiewy, oraz czasem niewidoczni pomogą aby wszystko przebiegało sprawnie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy jako wspólnota wszystkim zaangażowanym w przeżycie świętego czasu  na przyszłość zapraszamy kolejnych, a może odkryją, że będąc nie tylko odbiorcą ale wykonawcą np. czytań, śpiewów męki Pańskiej, pieśni i psalmów, rozważań, dekoracji czy całego zaplecza – jesteśmy bliżej Jezusa bo to jemu usługujemy.

fot. K. i A. Galiszewskie

Post Author: Zofia R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *