Nasze nawracanie…

Kierowcy dobrze wiedzą, że czasem nawracanie nie jest łatwą sprawą. Niekiedy ograniczają nas przepisy ruchu drogowego,innym razem nie pozwalają na to możliwości techniczne, a czasem wysiłek bywa tak wielki, że wolimy jechać okrężną drogą.

Podobnie bywa z naszym nawracaniem ale ci, którzy chcą osiągnąć zamierzony cel, podejmują ten wysiłek a nawet czasem narażając się na przekroczenie przyjętych zasad lub stworzonych ograniczań.

Wielki Post naszej wspólnoty nie jest czasem biernym, lecz wspólnej pracy, aby to nawracanie w kierunku Boga jak najbardziej nas do Niego przybliżyło i pomogło umocnić więzi między sobą i z Bogiem. Posłużyły temu na pewno rekolekcje wygłoszone przez ks. Jana Wnęka, pomagają Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe w których dosyć licznie uczestniczymy. Niektórzy zdobywają się na coś więcej jak np. rekolekcje dw domach zamkniętych jakie odprawiali uczniowie klasy 8 przygotowując się do sakramentu bierzmowania, lub DSM które miały dzień wspólnoty diecezjalnej połączony z nauką tańca towarzyskiego.

Są i tacy odważni, którzy podejmują osobisty wysiłek refleksji nad trudnymi tajemnicami cierpienia, męki i odrzucenia. Jedna osoba sama już kolejny rok napisała głębokie rozważania Drogi Krzyżowej, Rodzice z dziećmi kl. 3 prowadzili kolejną DK, strażacy nie tylko rozważali ale też przygotowali bogatą oprawę muzyczną i wokalną. Gorzkie Żale poruszają nasze serca zwłaszcza gdy chórzyści animują śpiew w który angażuje się cały kościół.

Niech ten czas wyda w nas jak najlepsze owoce i pomoże obrać właściwy kierunek.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *