6 Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Msze św. o godz. 8.00. i 17.00, w czasie których nastąpi posypanie głów popiołem, jako gest pokuty i rozpoczęcia czasu pracy nad swoją świętością. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00, a następnie Msza św. W ten piątek DK poprowadzi modląc się z nami Wspólnota Muzyczna Młodzieży z Bochni. Serdecznie zapraszam.
  2. W przyszłą niedzielę o 14.30. rozpoczniemy Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi. Bezpośrednio po nich Msza św. Bardzo serdecznie zapraszam na te tradycyjne nabożeństwa pasyjne pomagające nam zrozumieć, wielką miłość Boga do człowieka, która jest jedyną drogą przemiany serc i świata. Warto też pomyśleć jak będziemy pracować nad naszą przemianą i jakie do tego podejmiemy postanowienia.
  3. Niepokoi mnie, że od jakiegoś czasu nikt nie korzysta z prasy katolickiej i nawet nie troszczymy się o formację dzieci. Np. od kilku miesięcy nikt nie kupił dzieciom żadnej gazetki, a są dostępne.
  4. W środę składka na cele charytatywne Caritas w tym roku wspieramy szczególnie Ukrainę, a w niedzielę inwestycyjna.
  5. Kapłani i Grupa Apostolska z Moszczenicy zapraszają na drogi krzyżowe ze św. Ritą o godz. 19.00. szczegóły na plakacie.

Intencje Mszy św.

12.02  Pon.   poza parafią –        int. własna

13.02  Wt.    poza parafią –        int. własna

14.02  Śr.      8.00   + Stanisława Żegleń z int. Marii i Janusza Dyląg z rodz.

17.00  o bł. Boże dla właścicieli i pracowników sklepu w Kwiatonowicach

15.02 Czw.   7.00   + Zofia Drewniak z int. wnuka Michała

16.02 Pt.      17.00  ++ Stefania i Józef Róż

17.02  Sob.   7.00   + Wojciech Róż z int. syna Jana

18.02 Niedz. 8.00  w int. Łukasza z ok 18 ur. – podz. Bogu i z prośbą o bł. na dorosłe życie

10.00  ++ Krzysztof i Bronisław Kosiński w 11 rocz. śm

15.00  pro populo

 

Poza parafią: Śp. Piotr Wilczkiewicz

Pon. z int koleżanek i kol. Córki Anny z firmy Polska Piekarnia z Libuszy

Wt. koleżanek i kol. Córki Anny z firmy Polska Piekarnia z Libuszy

Śr.   Andrzeja, Janiny i Marii Liana z Zagórzan

Czw.   Wiesławy i Wojciecha Siewiera wraz z Edytą i Rafałem Patrzyk

Pt.    rodz. Klisiewiczów

Sob. Kolegów ze Szwecji syna Pawła

Niedz. Stanisława Róża z Martą

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *