Maryja Różańcowa przewodniczką dla nowych DSM-ek

Święto Matki Bożej Różańcowej stało się okazją, aby przyjąć do grona DSM dwie nowe dziewczynki po rocznym przygotowaniu. Najpierw uczestniczyły w licznych spotkaniach poznając, co to znaczy być Dzieckiem Maryi i jak naśladować swoją Niebieską Mamę. Później odbyły egzamin przed ks. Proboszczem i Przewodniczką Magdaleną Gryboś, która teraz opiekuje się tą wspólnotą prowadząc cotygodniowe spotkania. Na koniec pozostało tylko prosić Maryję i Jezusa by przez posługę Kościoła udzielono im potrzebnych łask…, i wyruszyły na drogę Maryjek.

Ufamy że nie tylko będą wzbogacać życie liturgiczne parafii, ale wzmacniać osobistą więź z Bogiem przekonując się, że jest to jedyna droga do prawdziwego szczęścia, które płynie ze stanu czystego serca. Zresztą chyba w tej wspólnocie nie jeden raz się przekonały mając wsparcie w przyjaciółkach, a w chwilach ataków zła wspólnie pokonując przeciwności. Dowodem pewnie było wzruszenie opuszczających już ich szeregi, ale z nadzieją, że nie opuści ich opieka Maryi, a ich pierwszym Oblubieńcem będzie Jezus.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *