19 Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

  1. W liturgii tygodnia w pon. św. Maksymiliana Maria Kolbe, we wt. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w czw. Św. Jacka.
  2. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie plony i szczęśliwe prace polowe. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, wyrazimy to przynosząc do poświęcenia wianki i wieniec dożynkowy, aby symbolicznie wyrazić wdzięczność Bogu i Jego Matce za w ten sposób okazaną na opatrzność. To co zbieramy dzięki łasce Bożej, chciejmy wykorzystać żywiąc swoje rodziny i dzieląc z innymi. Przy tej okazji może warto również zadbać o kapliczki, by pięknem roślin podkreślić naszą świadomość od kogo otrzymujemy te dary. W tym dniu kazanie wygłosi dr. Piotr Pasek – odpowiedzialny w Diecezji za konserwację zabytków.
  3. Decyzją Episkopatu Polski we wtorek ofiarami do puszek będziemy wspierać Słowenię, dotkniętą kataklizmem powodzi.
  4. Od czwartku wyruszam na PPT i będzie mnie zastępować ksiądz Kazimierz Gryboś, który podjął wiele trudu, by duch pielgrzymowania nie upadł. Wyrażam mu za to wielką wdzięczność. Was będę polecał w pielgrzymich ofiarach i modlitwach.
  5. W zakrystii będzie lista dla chętnych, – jeśli będą tacy – by przyjechać na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 25.08 (czwartek). Zapisy do niedzieli 20.08.
  6. Polecam prasę katolicką która jest w przedsionku. Oprócz Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Promyczka, można sobie zabrać inne bezpłatnie, aby zobaczyć co ważnego jest poruszane przez katolickich dziennikarzy.
  7. Przyszła niedziela ofiary na cele inwestycyjne parafii.

Intencje Mszy św.

14.08            Pon.   7.00    + Janina i Piotr Ignar

15.08  Wt.                        Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Godz. 8.00

1) ++ Maria i Józef Gazda oraz synowie Jan i Tadeusz

2) ++ Zofia i Stanisław Gryboś w 3 rocz. śm.

Godz. 10.00

  1. W int. Grupy dożynkowej o opiekę Bożą i potrzebne łaski
  2. za urodzaje i wszelkie łaski z int. mieszkańców Strzeszyna

16.08            Śr.      18.00  + Stefania i Władysław Oczkowicz

17.08  Czw.  7.00    + Bolesław Martauz z int. Barbary i Andrzeja

18.08 Pt.      18.00  + Bolesław Róż

19.08  Sob.   7.00   + Piotr Wilczkiewicz z int. Barbary i Artura Wielopolskich

20.08. Niedz. 8.00  + Krzysztof Czocher w rocz. śm.

10.00  ++ Ludwika i Józef, Zofia i Jan Walus

 

 

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *