4 Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 30.04.2023 r.

 1. We środę będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Jest to ważne święto wspólnoty parafialnej i w tym roku po niemal 110 latach powróci do nas Matka Boża czczona w obrazie Królowej od niepamiętnych lat w kapliczce. Kazania wygłosi ks. Ryszard Hebda. Zapraszam wszystkich do oddania czci Bogu za opiekę Jego i naszej Matki, Królowej Polski nad naszą parafią. Wyraźmy to wspólnym uczestnictwem w mszach i procesji. Zapraszam zwłaszcza dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, dzieci I komunijne w strojach komunijnych, rocznicowe w uroczystych szatkach, strażaków oraz panie, a także dziewczęta do niesienia feretronów. Całość uświetni Chór „Cantabo”, śpiewem na sumie odpustowej.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Bardzo gorąco zapraszam do wspólnej modlitwy litanią Loretańską na wieczornych nabożeństwach. Może dobrze by było, aby z każdego domu chociaż raz w tygodniu byli reprezentanci, jeśli chcemy, by Bóg przez ręce Maryi udzielał nam łaski i roztaczał dalej nad nami opiekę.
 3. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam codziennie na biały tydzień do wspólnej modlitwy w różnych intencjach. Pragnę też podziękować za dar komunijny okładek ewangeliarza.
 4. W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i sobota. Będziemy się modlić o powołania, wynagradzać sercu Jezusowemu i Niep. Sercu Maryi. W piątek od 9.00 odwiedzę chorych. W sobotę zachęcam do indywidualnego różańca. Możliwość spowiedzi przed mszami.
 5. Przyszłą niedzielę zmiana tajemnic o godz. 8.00 z racji pierwszej niedzieli, a o godz. 10.00 msza rocznicowa dzieci po 1 komunii świętej.

 Intencje Mszy św.

 1.05 Pon.     18.00 + Czesław Liana

2.05 Wt.      18.00 ++ Zofia i Kazimierz Kozień i zm. dzieci i wnuki

3.05   Śr.     8.00   1) + Stanisława Dutka

2) o bł. Boże i ochronę od nieszczęść z ok. poświęcenia granic z Boru

11.00 1) ++ Jadwiga Radwan i Maria Gryboś

2) o bł. Boże i ochronę od nieszczęść z ok. poświęcenia granic przy dolnej drodze

4.05 Czw.    18.00 o bł. Boże i ochronę od nieszczęść z ok. poświęcenia granic z Zadziela

5.05 Pt.        18.00 podz. Bogu i Matce Najśw. za 50 lat życia małżeńskiego Marii i Jana

6.05 Sob.     18.00 podz. za otrzymane łaski i prośba o bł. Boże i opiekę w dalszym życiu

7.05. Niedz. 8.00  ++ Wiktoria i Czesław Zawiła

10.00 w int. dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. i ich rodziców

15.00 + Zofia Pyznar z int. córki Matyldy

Post Author: A M

1 thought on “4 Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 30.04.2023 r.

  Anonim

  (1 maja 2023 - 11:55 am)

  Przepiękne dekoracje! ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *