Kolędnicy Misyjni w szeregach diecezji

14.01.2023 r. dał nam okazję dostrzec, że jesteśmy cząstką – i to nie małą – kościoła tarnowskiego we wspólnocie Kościoła misyjnego.

Nie było to zwykłe spotkanie, lecz okazja do świętowania 50 lat pracy misyjnej tarnowskich misjonarzy. To dzięki takim inicjatywom jak Kolędnicy Misyjni już ponad 15o kapłanów, wiele sióstr i braci zakonnych, a także ponad 30 osób świeckich, może w 12 krajach świata głosić Dobrą Nowinę. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci istnieje ponad 100 lat niosąc pomoc na cały świat. Żadna organizacja nawet UNICEF tak długo i tak wiele dobra jeszcze nie uczyniła jak nasi mali i skromni misjonarze. Wielkie dzieła Bóg realizuje posługując się pokorą ludzi, których sam wywyższa i napełnia radością. Cieszmy się, że i my staliśmy się cząstką tego dobra.

Fot. Barbara Gryboś

więcej: https://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/8044696.Kolednicy-misyjni-w-Jodlowej/131#gt

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *