„Dla dobra całej wspólnoty”

„Dziękując Bogu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekamy święte czynności ministranta wypełniać chętnie, pobożne, gorliwie i rado­śnie na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej…” – taką obietnicę usłyszała nasza wspólnota. Czyż nie jest to radość? Czy nie napawa nadzieją?

Na progu Uroczystości Wszystkich Świętych pięciu chłopców: Mateusz Gryboś, Mikołaj Jarek, Dawid Jarzębak, Hubert Machowski, Robert Machowski po kilkumiesięcznej próbie i przygotowaniu, postanowiło służyć Panu Bogu, ale też wspólnocie. To dzięki LSO liturgia jest piękna, dostojna i wyraża szacunek wobec Stwórcy.

Dziękujemy Bogu, że mamy takie rodziny w których chłopcy chcą bezinteresownie poświęcać czas, by celebracje i modlitwy miały należytą oprawę. To dzięki LSO wszyscy korzystamy, że msze zamawiane czy sprawowane chrzty, śluby lub pogrzeby mają naprawdę godną oprawę. Bądźmy im wdzięczni bo kiedy inni się bawią – oni służą! Chwała Panu i niech wspiera ich zapał.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *