„Chwalcie o dziatki Najwyższego Pana”

Oktawa Bożego Ciała w naszej ojczyźnie ma piękną oprawę. Codzienne procesję eucharystyczne w czasie który krzyż wyznacza tempo i trasę, a za nim idzie korowód chorągwi, feretronów i dzieci dzwoniących dzwonkami oraz rzucających płatki kwiatów pod stopy kapłana niosącego Jezusa w monstrancji. A za nim cały lud. Układ procesji nie jest przypadkowy. To Jezus wyznacza nam kierunek i tempo życia. Święci niesieni przypominają, że w Niebie wielbią Boga. Ponieważ Jezus o dzieciach mówił, że jeśli się nie staniemy jak oni nie wejdziemy do Królestwa, dlatego tak jak potrafią ogłaszają i podkreślają, że Jemu należy się wszystko. Na koniec my wszyscy którzy chcemy iść tą drogą i do tego celu.

Dziękuję że daliśmy świadectwo, że jest nas tak dużo chętnych do pójścia ta drogą zbawienia.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *