Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r.

  1. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00.
    i 10.00 z procesją do czterech ołtarzy. Dziękuję rodzinom które zgodziły się przygotować cztery ołtarze i proszę by sąsiedzi zaproponowali pomoc w ich organizacji i kosztach. Niech to będzie wspólne dzieło dla Pana Jezusa. Ołtarze będą 1 Kapliczka, 2 u państwa Wszołek, 3 u rodziny Firszt, a 4 u rodziny Gryboś. Pójdziemy nową drogą przy rodzinach Kozień. Może warto też postarać się, aby we wszystkich domach, na ten dzień pojawiły się w oknie symbole lub obrazy religijne, jako wyraz zaproszenia Jezusa do naszych domów.
  2. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Dzieci z kl 3 w strojach komunijnych, a kl 4 w strojach rocznicowych. Niech świąteczny ubiór będzie też podkreśleniem naszego szacunku wobec odwiedzin samego Boga. Zapraszamy panie i młodzież bierzmowaną do niesienia feretronów, strażaków do baldachimu, oraz do kierowania ruchem.
  3. Kazanie wygłosi ks. Stanisław Wszołek. Sładka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i inne cele charytatywne. Przez całą oktawę procesje wokół kościoła wieczorem, na które gorąco zapraszam. Może świadectwem wspólnej miłości i podążania za Jezusem, wyprosimy deszcz dla naszych upraw. W tym dniu nie będzie mszy św. popołudniowej.
  4. Składka z przyszłej niedzieli na cele inwestycyjne i utrzymanie parafii.
  5. Polecam specjalny nr Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.
  6. Przypominamy, że  do 30 czerwca 2022 r. trzeba złożyć deklarację z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i rodzaju spalanych paliw. Dotyczy to urządzeń grzewczych uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. w już istniejących budynkach.

Intencje Mszy św.

13.06 Pn.       7.00    w int. Artura o potrzebne łaski

14.06 Wt.      7.00    +  Jadwiga Radwan z int. Józefa i Heleny Liana

15.06 Śr.        18.00  o zdrowie i bł. Boże dla Szymona z ok. 7 urodzin

16.06 Czw.    8.00    1) o bł. Boże i ochronę od nieszczęść dla mieszkańców Boru z ok. pośw. granic

2) W int. Beaty z okazji urodzin od przyjaciółki o dalsze bł. Boże

10.00 1) o bł. Boże i ochronę od nieszczęść dla mieszkańców Wieś Góra z ok. pośw. granic

2) ++ Cecylia, Genowefa i Jan Bogdan

17.06  Pt.       18.00  o bł. Boże, urodzaje i ochronę od nieszczęść bł. w pracy dla mieszkańców Strzeszyna z ok. pośw. granic

18.06 Sob.    18.00 o bł. Boże, urodzaje i ochronę od nieszczęść bł. w pracy dla rodz.  Mazurek i Bajorek z ok. pośw. granic

19.06 Niedz.  8.00    + Mirosław Róż w 5 rocz.

10.00  + Janusz Karp z int. syna

15.00  w int. parafii

 

Poza parafią: + Zdzisław Kaleta

Pon.    1)  rodz. Moroń
2) rodz. Rutkowskich z Gorlic
Wt.      szwagra Janusza i Renaty z dziećmi (ostatnia pogrzebowa)
 

Poza parafią: + Maria Bugno

Śr.       1) Od sąsiadów Teresy i Zbigniewa Dutka
2) Od sąsiadki Danuty Gryboś

Czw.   1)  Od Renaty Bajorek z rodziną
2) Od rodziny Słowików z Moszczenicy

Pt.  1) Od Elżbiety i Adama Gryboś

2) Od Marii i Marcina Dutka

Sob.    1) Od Klaudii, Angeliki i Elżbiety Pierz
2) Od rodziny Szurków z Moszczenicy

Niedz.  1) Od Haliny Rutana z rodziną i Heleny Śliwa

2) Od rodzin Bugno i Filipiak

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *