Rekolekcje przed bierzmowaniem

Bierzmowanie to faktycznie sakrament dojrzałości życia chrześcijańskiego. Bardzo się cieszymy, że nasza młodzież przygotowując się do tego wydarzenia mogła odprawić tak ciekawe rekolekcje. Była to okazja nie tylko pogłębienia wiary, przez odczytywanie ewangelii w praktycznych sytuacjach, ale też okazja do dania świadectwa wobec rówieśników z innych szkół jakim zasadami postępowania się kierujemy. Razem z naszą szkołą była młodzież ze Stobiernej i Szalowej. Ewangeliczne sytuacje uczyli się rozpoznawać nad Jeziorem Rożnowskim, a także wspinając się na wzgórze podczas drogi krzyżowej, medytując w czasie adoracji w kaplicy domu rekolekcyjnego ARKA, oraz integrując się w czasie odgrywania scen pantomimą, które inni mieli odgadnąć.

Bardzo dziękuję ks. Tomaszowi za te kilka dni prowadzenia drogami ewangelii, oraz naszym nauczycielem, że nie tylko pomagają zdobywać wiedzę, ale też wspierają rodziców w wychowaniu religijnym i przekazie wiary dla ich dzieci. Ufam że owoce które zbiorą rodzice, będą okazją do wdzięczności dla pedagogów za poświęcenie, którego nie nakazuje program lecz z serca płynąca troska o całościowy rozwój młodego pokolenia.

Również redakcja Gościa Niedzielnego wspomniała o naszym czasie umacniania wiary,

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *