Nowi lektorzy

W czwartek podczas uroczystej mszy św. w Łużnej Ksiądz Dziekan pobłogosławił do posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym 41 chłopców, którzy ukończyli kurs, wśród nich 4 dla naszej parafii: Bałon Paweł, Bugno Przemysław, Duchnicz Filip i Poznański Eryk. Im gratulujemy odwagi i ducha służby dla wspólnoty, a ich rodzicom dziękujemy za wychowanie do poświęcenia dla innych.

Posługa ta jest zarówno bardzo zaszczytna, ale też wymagająca. Zaszczytna, gdyż posługujący użycza samemu Bogu głosu. Dar który otrzymaliśmy od Boga jest więc w pierwszej mierze należny na służbę Jemu. Spłacamy w ten sposób w pewnym sensie dług wdzięcznosci Najwyższemu, który chciał byśmy głosili Dobrą Nowinę wszystkim ludziom.

Wymagająca – gdyż czytający Słowo Boże poprzez właściwą dykcję stara się przekazać zapisaną treść tak, by inni ją zrozumieli. Lektor musi wcześniej przygotować odpowiednio liturgię słowa, czyli poświęcić na to czas, a także najpierw sam wprowadzać słuchane treści w swoje życie.

Niech Bóg im w tym pomaga.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *