Wielkanoc – 17.04.2022 r.

Przeżywając pamiątkę Zmartwychstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa, pragnę wszystkim życzyć by Król Pokoju udzielił nam tego daru w obfitości. Byśmy tak jak Jego uczniowie przypomnieli sobie i zrozumieli, co dla nas czynił i czego nas uczył. Niech światło wychodzące z pustego grobu wskaże nam drogi do prawdziwego pokoju naszych serc, a my przepełnieni nim zanieśmy Jego miłość, tam gdzie wojna, niezgoda i lęk. Owocem zaś tego trudu ogłoszenia tej nowiny, niech będzie przepełniająca na prawdziwa Boża radość.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli przeżyć te święta całej wspólnocie wokół Jezusa. Panu organiście, p. Basi, p. Bożenie, LSO i DSM, ceremoniarzom, wszystkim wykonującym Mękę Pańską, jak również za podtrzymywanie śpiewu Gorzkich Żali cały Wielki Post. Klasie 8 za dekorację krzyża i inne prace, KGW za palmę. Na ręce Prezesa p. Krzysztofa, ale także Karola za zorganizowanie czuwania przy Grobie Pana Jezusa przez Strażaków starszych jak i młodzieży. Dziękuję niosącym baldachim, chorągwie i feretrony, oraz wszystkim tak licznie uczestniczącym w nabożeństwach i adoracji. Panu Wojciechowi Filipowicz za kwiaty do dekoracji Grobu.
  2. Również bardzo dziękuję za życzenia przesłane wypowiedziane oraz za różne formy pamięci i darów nie tylko z okazji świąt, ale życzliwość całego roku okazywaną.
  3. W Poniedziałek składka na KUL i UPJP II. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00.
  4. Przyszła niedziela Miłosierdzia, składka do puszek na Caritas, a w sobotę obchodzone jest Diecezjalne Święto Caritas. Z tej okazji wszystkim członkom PZC składam najlepsze życzenia, jak również wyrażam wdzięczność za współpracę w wielu inicjatywach.
  5. Zachęcam do prywatnego odmawiania Nowenny i Koronki do Miłosierdzia, za którą Pan Jezus obiecał przez św. s. Faustynę taki ogrom łask.
  6. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość.
  7. W sobotę  św. Wojciecha. Tradycyjnie święcimy granice, dlatego w sobotę od godz. 16.00 udam się z panem Sołtysem wg stałego schematu od Milkówek w punkty graniczne, aby się tam modlić, o ochronę od nieszczęść i innych żywiołów. Zapraszam by nam towarzyszyć we wspólnej modlitwie.
  8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar Anna Maria Migdał zam. Turza z Jan Jakub Drewniak zam. Kwiatonowice.

Intencje Mszy św.

18.04 Pn.       8.00    ++ Jadwiga i Antoni Żegleń

10.00  ++ Genowefa i Ireneusz Liana int. bratanka Ernesta

19.04 Wt.      18. 00  + Zofia Dutka z ok. 7 dnia od pogrzebu z int. córki

20.04 Śr.        18.00  ++ Genowefa i Franciszek Tumidajewicz

21.04 Czw.    7.00    + Jadwiga i Antoni Czarnieccy w rocz. śmierci Jadwigi

22.04 Pt         18.00 ++ Waleria i Hilary z int. swatowej Janiny

23.04Sob.      7.00     ++ Krystyna i Wojciech Liana

24.04 Niedz.  8.00   + Jan Gazda

10.00  + Wiktoria i Czesław Zawiła w 1 rocz. śm. Wiktorii

15.00 pro populo

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *