2 Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022 r.

  1. Dzisiaj msza św. będzie o godz. 14.30, Gorzkie Żale godz. 15.00.  a zamiast kazania zapowiadane już w niecodzienne Oratorium pt. „Ślad Losu”. Zapraszam serdecznie, tym bardziej, że wykonawcy nie chcą żadnego honorarium, a złożone z tej okazji ofiary prosili byśmy wykorzystali na pomoc Ukrainie. Bardzo im za to dziękuję.
  2. Zachęcam, abyśmy przeżywali czas Wielkiego Postu faktycznie w duchu wiary zbliżając się do Boga poprzez praktyki postne i nabożeństwa pasyjne.
  3. W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona dobrej śmierci oraz przemożnego orędownika. Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia, a wszystkich zachęcam do wspólnej i prywatnej modlitwy przez Jego wstawiennictwo.
  4. Trwa nadal wojna na Ukrainie, która wiele osób stawia w coraz trudniejszej a nawet dramatycznej sytuacji. Caritas pragnie nieść pomoc poprzez akcję PACZKA DLA UKRAINY. Zachęcam do włączenia się w taką pomoc. Przy obecnych cenach jest to około niecałe 300 zł. jedna paczka. Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na taki dar, to można z podanej listy zakupić wybrane produkty, a Caritas parafialny połączy je w komplety paczek. Szczegóły na stronie Diecezji i Parafii.
  5. Dzisiejsza niedziela dniem modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  6. W środę zapraszam Parafialny Zespół Caritas na spotkanie.
  7. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w piątek do prowadzenia Drogi Krzyżowej.
  8. Przyszła niedziela składka inwestycyjna w parafii.
  9. Sołtys wsi informuję, że podatek rolny i za odpady będzie można płacić w WDK w Kwiatonowicach 14.03 i 15.03 od 13.00 do 16.00.
  10. Na czas przeżywania postu polecam prasę i artykuły pomagające po chrześcijańsku oceniać bieżący czas. Tradycyjne czasopisma dla dorosłych, a dla dzieci Promyczek. Jest też specjalny nr Gościa Niedzielnego po 10 zł. poświęcony osobie św. Ojca Pio

Intencje Mszy św.

14.03 Pn.       poza parafią

15.03 Wt.      7.00    + Józef Bugno z int. syna Mariusza

16.03 Śr.        17.00 ++ Józef Bugno i Stanisław Żurowski

17.03 Czw.    17.00  w int. Józefa z ok. 40 ur. z int żony i dzieci

18.03 Pt         17.00 ++ Józef i Kazimierz Wilczkiewicz i zm. rodzice

19.03Sob.      8.00    + Józef Drewniak

20.03 Niedz.  8.00   + Zbigniew i Marian Galiszewski

10.00  pro populo

15.00 ++ Anna i Józef Wilczkiewicz

 

+ Franciszek Guzik – 1.03 – 30.03 Msze św. gregoriańskie (poza parafią)

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *