Bożonarodzeniowe życzenia

Kwiatonowice 2021

 

„Niech błyśnie pierwsza gwiazda,

By wytęskniony nastał czas,

Gdy wszystko będzie jasne

I światła jakby więcej w nas.”

 

 Drodzy Parafianie i odwiedzający naszą witrynę!

 

Jakże wiele kolęd będzie nam przypominać o tym wielkim wydarzeniu, gdy Bóg zechciał być człowiekiem. Trzeba nam jeszcze raz zadumać się, jak wielka musiała być Boża miłość do człowieka, że zechciał przyjąć naturę istoty, która poddawana jest tylu niedoskonałościom, troskom i cierpieniom. Jak bardzo trzeba kogoś kochać, by chcieć razem z nim doświadczać bólu i zdania się na łaskę innych osób.

On, Bóg jednak chciał być jednym z nas. Oddał się w ręce Maryi i Józefa, by Go pielęgnowali i chronili, a za to okazał im wdzięczność, wynosząc do chwały świętości. Był na tyle pokorny, że nie wgardził darami pasterzy ani mędrców.

Dzisiaj pragnę Wam życzyć by, Wasze serca stały się dla Jezusa ogrzewającym siankiem, domy – Jezusową stajenką, dającą schronienie przed hałasem świata, wzajemna miłość – adoracją anielską, a pokorna służba pokłonem pasterzy i mędrców.

Przy tej okazji chcę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o piękno i dobre imię naszej wspólnoty parafialnej i świątyni, że są jak Maryja i Józef, którzy przyjęli Jezusa i troskliwie Mu usługiwali, a kiedy czyhał na niego Herod, ochronili Go dla nas.

  

Dopóki światło służby jest w nas, dopóty mrok nie zgasi ciepła naszych serc.

ks. Proboszcz

Anotoni Mulka

 

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *