Duch służby nie gaśnie

Jak co roku i teraz udało się nam przygotować jedną dziewczynkę i dwóch chłopców, aby zasilili szeregi DSM i LSO. Przez kilka miesięcy, podczas spotkań w tej wspólnocie, prowadzeni przez przewoodniczki, ceremoniarzy, oraz starsze koleżeństwo, poznawali jak być DSM-ką oraz miniestrantem. Zdobywali odpowiednią wiedzę i umiejętności, a potem zdawali egzamin. Wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami, a podczas mszy św. w Urczystość Niepokalanego Poczęcia, nie tylko wobec rodziny, ale też całej parafii obiecali, że: „przyrzekają święte czynności ministranta wypełniać chętnie, pobożne, gorliwie i rado­śnie, na chwałę Bożą i dla dobra całej wspólnoty parafialnej”,  a dziewczynka prosiła Maryję: „cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.”

Niech Bóg przyjmie ich zapał i pobłogosławi!

fot. Karolina Galiszewska

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *