Tylko orły szybują nad granią -Święto Niepodległości 2021

Czy takiej chcesz Polski?!

To pytanie słyszeliśmy wielokrotnie, w czasie apelu przygotowanego przez młodzież naszej parafii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Kunsztownie dobranymi treściami z nauczania bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, próbowali przypomnieć nam, jak dzisiaj budować prawdziwie wolną Polskę. Portrety może już lekko nadpalone zwieruchą dziejów, mimo wszystko nadal mocno przypominają, że każde poświęcenie ma sens i z maleńkich ofiar rodzi się wielkie wspólne dobro, które symbolizują jeszcze nie rozwinięte końce flagi, czekające na kolejnych bohaterów. W scenkach nawiązujących do więziennego zniewolenia Prymasa Tysiąclecia, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć, co i dzisiaj może być dla nas, kolejnym zagrożeniem prawdziwej wolności. Dlatego postanowiliśmy w formie ślubowania, prosić Boga przez wstawiennictwo Królowej Polski, byśmy dostrzegli w Społecznej Krucjacie Miłości drogę do prawdziwej wolności.

fot. arch. parafialne

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *