NIECH DUCH ŚWIĘTY I JEGO ZNAMIĘ NIE ZAGAŚNIE DUSZY MŁODYCH.

Przedstawiciele rodziców młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania, tak witali księdza arcybiskupa Henryka Nowackiego w naszej wspólnocie parafialnej:

„Z rodzicielską troską towarzyszymy naszym dzieciom w życiu od chwili ich narodzin. Przez sakramenty chrztu, pierwszej spowiedzi i komunii świętej, oraz dobry przykład chrześcijańskiego życia staraliśmy się wszczepiać w ich serca miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Dziś prosimy księdza biskupa o naznaczenie naszych dzieci Duchem Świętym, aby zesłał On swoje dary i umocnił je w mężnym wyznawaniu  wiary katolickiej, bronieniu jej i postępowaniu według jej zasad.”

Ksiądz abp Henryk, który pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego na Słowacji i krajach skandynawskich, przypomniał młodzieży, że łaska bierzmowania jest jak promienie słońca, i nawet w krajach w których przez pół roku nie widzimy jego promieni, doświadczamy skutków jego działania. Bez niego trudne jest życie, tak jak potrzeba nam 7 darów Ducha Świętego. Bez nich zabraknie nam odwagi i męstwa…, ale także rozumu i rady jak dać świadectwo wiary, zbudowanej na tradycji wyniesionej z rodzinnego domu.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *