Wielkanoc 2021

W tak wielkim dniu jakim jest zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, pragnę życzyć wszystkim moim parafianom, Przyjaciołom z dawnych lat jak również każdemu spotkanemu człowiekowi na swej drodze w realu czy online, aby spotkanie przy pustym Grobie i ołtarzu Pańskim, uzbroiło nas siłą pokonywania wszelkich „wirusów grzechu”, a otrzymana łaska napełniła nas prawdziwą radością a nie chwilową uciechą.

 

Częścią naszej radości było to że mogliśmy przeżywać takie chwile:

Rozpoczynając Wielki Tydzień, przynieśliśmy palmy by przywitać Króla Wszechświata z wdzięcznością za dzieło odkupienia, którego się podjął z miłości dla nas.

W Wielki Czwartek ustawiliśmy krzyż prosząc Chrystusa Najwyższego kapłana, aby zabrał nasze troski związane z pandemią i chronił nas od wszelkiego zła.

W Wielki Piątek poświęciliśmy krzyż i tu rozpoczęliśmy ostatnią drogę krzyżową. Panowie Piotr, Tomasz i Krzysztof odśpiewali Mękę Pańską (jak już od wielu lat) wprowadzając nas w zbawcze misteria.

Liturgia Paschalna Wielkiej Soboty rozpoczęła się od poświęcenia ognia, od którego zapaliliśmy paschał, symbol Jezusa, aby rozświetlał nam drogi życia od momentu chrztu, aż do przejścia przez bramę śmierci.

Poranną Rezurekcją ogłosiliśmy Zmartwychwstanie  Jezusa i tak chcemy czynić każdego dnia rozpoczynając dzień pacierzem by głosić to swoim życiem.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *