Instytucje diecezjalne w służbie realizacji misji Kościoła.

Temat spotkania synodalnego – luty 2021

 

             Każda praktykująca osoba, zapewne nie ma problemu ze znajomością struktur i hierarchii diecezji Tarnowskiej. Aktywnie uczestnicząc w życiu Kościoła, można zapoznać się z ruchami i organizacjami działającymi w naszej diecezji. Jednoznacznie można przyznać, że „oferta” naszej diecezji Tarnowskiej jest szeroka i bogata.

Utworzenie kierunkowej instytucji to jedno, a drugim jest przedstawienie wiernym na czym działalność polega i jak mogą z niej zainteresowani skorzystać. Każda tworzona przestrzeń powinna mieć jasno określone cele i zasady działania aby świadczyć pomoc i wsparcie osobom, dla których jest dedykowana.

Zapewne często, dopiero w chwili pojawienia się określonego problemu, wierni szukają informacji gdzie znaleźć pomoc i wsparcie. Wówczas dopiero, mają kontakt z daną instytucją niejednokrotnie po raz pierwszy. Tutaj szeroko pojęta informacja, jest nieodzownym elementem dotarcia do człowieka potrzebującego.

A gdzie ja idę gdy mam problem?

Czy szukam pomocy u Chrystusa a przez to u Jego pośredników na ziemi?

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *