Temat z miesiąca września 2020 roku

Parafia środowiskiem budzenia, wzrostu i dojrzewania powołań kapłańskich i zakonnych.

Obecna sytuacja osób duchowych nie jest łatwa. Obserwuje się przed wszystkim bardzo duży spadek powołań kapłańskich i zakonnych, a także swoistą „nagonkę” na stan duchowy.

Całokształt zachowań publikowanych w mediach i coraz śmielsza egzaltacja negatywnych zachowań względem osób duchownych nie sprzyja nowym powołaniom kapłańskim.

Każde powołanie w parafii powinno być otoczone przede wszystkim modlitwą wszystkich parafian, ale także to powołanie powinno żywo interesować parafian. Troska o powołanie i rozwój w tym kierunku, nie powinno być przejawem ciekawości ludzkiej i zaspokojenia plotkarskich ust ale winno być oznaką wsparcia dla młodego człowieka i wparciem na drodze którą sobie wybrał czy wybrała.

Parafa (po rodzinie) musi być pierwszym miejscem gdzie budzące się powołanie czuje wsparcie innych. Ludzie nie powinni się wstydzić okazać młodemu człowiekowi gratulacji z podjętej decyzji i zapewnieniu o modlitwie w celu rozeznania drogi kapłańskiej/zakonnej i wytrwania w tym powołaniu.

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *