I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

  1. Rozpoczynamy Adwent. Jak wszystko – nowy. Będziemy czekać i się przygotowywać. Jeśli ktoś da radę, to zapraszam na Roraty codziennie na godz. 17.00, tradycyjnie z lampionami. Kto nie może, to zachęcam do przygotowania się w domach. Dzieciom pomoże w tym ks. Andrzej Bajorek, który w ramach Promyczkowych Rorat na youtube, będzie codziennie prowadził dla dzieci specjalne konferencje.
  2. W liturgii wspominamy w pon. św. Andrzeja, czw. Św. Franciszka, a pt. św. Barbary.
  3. Przyszła niedziela jest pierwszą, jeśli więc nie wszyscy z róży, niech może chociaż zelatorzy postarają się przyjść na zmianę tajemnico godz. 8.00
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie w czwartek o 20.00 Godzina Święta przed najświętszym sakramentem, a w piątek adoracja od 16.00.
  5. Jeśli ktoś z chorych pragnie sakramentów to pojadę po zgłoszeniu. Nabożeństwo 1 soboty zachęcam odprawić prywatnie, a adoracje będzie w ramach mszy św.
  6. Możliwość spowiedzi codziennie godzinę przed mszą św. a w środę będzie dodatkowo kapłan z Zagórzan. Może warto skorzystać, bo chyba nie będzie spowiedzi świątecznej.
  7. Tradycyjnie przed świętami będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz opłatki. Małe świece ofiara minimum 5 zł a duże 15 zł. Ofiara za opłatki od trzech lat była wyrazem wdzięczności za posługę Pana Organisty. W tym roku z racji, że nie będzie kolędy, postanowiliśmy, że będzie to również forma wdzięczności dla LSO. Postarajmy się wyrazić hojnie naszą wdzięczność dla chłopców, chociaż ich niewielka liczba, ale z ich służby możemy być dumni. Widać nie ilość ale jakość.
  8. Młode pokolenie wykazało się inicjatywą, na rzecz doprowadzenia światłowodu do wioski. Sprawa jest podobno znana. Z Internetu można pobrać deklaracje i złożyć u Pana Sołtysa.
  9. Z prasy tradycyjnie Niedziela (płyta z rekolekcjami), Gość Niedzielny, dla dzieci Promyczek.

Intencje Mszy św.

30.11 Pn.    17.00  + Barbara Galiszewska z int męża i synów z rodzinami

1.12 Wt.     17.00 + Stanisław Dziki w 30 dzień śmierci z int córki Magdaleny

2.12 Śr.      17.00           16 ur. Małgorzaty  o bł. Boże z int. rodziców

3.12Czw.    17.00  ++ Jan, Stefania, Janina Kukla

4.12 Pt.       17.00          + Barbara Galiszewska z int. męża i synów z rodzinami

5.12 Sob.    17.00          ++ Jan i Ludwika Kobis

6.12 Niedz.  8.00 + Tadeusz Stępkowicz w 12 rocz. śm.

                   10.00 ++ Maria i Tadeusz Pabisiński  

                   15.00 w int. parafii

Post Author: A M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *