Informacje Księdza Proboszcza 17.05.2020

Drodzy Parafianie!

Zaczynamy wracać do normalnego trybu życia. To co na obecną chwilę 17.05.2020 r.

Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych od dnia 18.05.2020 r. Zostały wprowadzone następujące postanowienia w dostosowaniu do naszej parafii:

1) We wszelkich nabożeństwach sprawowanych w świątyni może – w przeliczeniu na powierzchnię – uczestniczyć maksymalnie do 57 osób.

2) Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe. Gdyby się zdarzyło, że będzie więcej chętnych, to swobodnie można uczestniczyć na zewnątrz lub w dolnym kościele, a na czas komunii św. podejść do stopnia w prezbiterium.

3) Codziennie jest dyżur w konfesjonale i możliwość przyjęcia Komunii św., aby móc, zgodnie z przykazaniem kościelnym „w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”

4) Mogą też odbywać się już różne uroczystości jak I Komunia św. czy pogrzeby.

Co z niedzielą?

W sobotę msza św. o godzinie 18.00 będzie z liturgią niedzielną, więc kto ma pragnienie może być już w sobotę na niedzielnej mszy z kazaniem.

Ponieważ mamy ks. Antoniego Pyznara i chce nam służyć, będzie dodatkowa msza, aby więcej osób skorzystało.

Msze w niedzielę 3.05 – 8.00, 9.30, 11.00, 15.00

Kilka bieżących informacji!

Wszystkie osoby mające zamiar organizować jakiekolwiek uroczystości kościelne, proszę się kontaktować z kancelarią z wcześniejszym wyprzedzeniem.

 Jeśli chcecie, to zapraszamy do wspólnej celebracji liturgii świątecznej transmitowanej poprzez kanał YouTube .

Gorąco zachęcam, by ten szczególny czas, zawierzyć Bogu i dać świadectwo swej wiary, zanosząc modlitwy w gronie rodzinnym, jeśli to możliwe łączyć się duchowo, w tej godzinie z celebrowaną liturgią w kościele.

 

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *