DROGA MĘCZEŃSTWA ZIEMI GORLICKIEJ

Zapraszam gorąco do medytacji stacji Drogi Krzyżowej wzbogaconej o przesłanie cmentarzy z I wojny światowej, która pozostawiła olbrzymie żniwo cierpienia, strat i śmierci na ziemi gorlickiej.

Wykorzystując stacje Drogi Krzyżowej rzeźbionej przez p. Mariana Bartoszka, a będącej od samego początku parafii w naszym kościele, Pani Małgorzata Gromala wykonała dla nas projekt, który został on zrealizowany przez: Karolinę i Amandę Galiszewskie, Natalię Niziołek oraz Weronikę Tomasik. Utrwalone tu zostały okoliczne cmentarze, które są swoistego rodzaju pomnikami dramatu Wielkiej Wojny 1914-1918. Każdy z nich ma inny układ i symbolikę, w ten sposób oddając hołd poległym, ale i będąc przestrogą dla potomnych. Ciekawostką jest to, że całość prac została wykonana w ciągu trzech dni, w czasie trwającej Pandemii COVID w Wielkim Tygodniu  2019 r.

Wielki Post, to dobra okazja by się przy nich zatrzymać, chociażby dzięki kamerze, a jak Bóg pozwoli, to zachęcam do osobistego medytowania w świątyni.

Niech będzie ona hołdem wdzięczności Bogu, za ochronę naszej wioski przed tragicznymi skutkami tej strasznej wojny, a także za ochronę przed różnymi tragediami przetaczajacymi się przez nasze ziemie, a omijające naszą parafię.

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *