4 Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020 r.

  1. W liturgii w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia, szczególna okazja dla rodziców do podziękowania z dar potomstwa. W tym dniu też podejmujemy Duchową Adopcję dziecka poczętego i zagrożonego.
  2. Dziękuję za łączność w modlitwach o ustanie pandemii wirusa.
  3. Jednocześnie z wielką boleścią słucham o nasilającej się pandemii, dlatego bardzo proszę w imię miłości bliźniego, abyśmy zachowali wielką ostrożność i jeśli istnieje uzasadniona obawa przyczynienia się do zwiększania ryzyka, to zostańmy w domach. Może jest czas, że milsza Bogu jest ta modlitwa z rodziną niż w kościele. Ufam że Bogu milsze jest posłuszeństwo niż nabożeństwo. Gorąco się często za WAS modlę, a przyjdzie czas, że znów razem z WAMI. Jeśli się uda i kto pomoże, to zrobimy transmisję z kościoła, a na razie zapraszam, abyśmy zaglądali do świątyni na adorację, nawiedzenie lub mszę, po jednej osobie z rodziny.

  4. Zgodnie z rozporządzeniem biskupa diecezjalnego nadal odwołane są wszystkie dodatkowe nabożeństwa, rekolekcje i spotkania, a zachęca się by na mszach św. gromadziła się szczególnie rodzina, która zamówiła intencje. Bardzo zachęcam do trwania na modlitwie szczególnie w domach, zwłaszcza na modlitwie porannej i wieczornej, koronce do Miłosierdzia, Anioł Pański, czy różaniec. Kościół będzie otwarty, a od 17.00 będę się z klerykiem modlił przed Panem Jezusem za całą wspólnotę.
  5. Starajmy się korzystać ze spowiedzi jeśli mamy możliwość, bo przed świętami raczej nie będzie spowiedzi zorganizowanej. Ja zawsze jestem w konfesjonale rano i wieczorem godzinę przed mszą w czasie adoracji. Można też poprosić w dowolnym czasie.
  6. Przygotowując się do świąt można nabyć baranka i paschalik. Minimalna ofiara 6 zł.
  7. W kancelarii jest do odebrania złoty łańcuszek znaleziony w kościele.

Intencje Mszy świętych

 

23.03 Pn.       18.00  w intencji ustania pandemii wirusa i ochrony naszej wspólnoty

24.03 Wt.      18.00  ++ Stanisława i Stefan Róż w 11 rocz. śm. Stanisławy

25.03 Śr.        18.00  ++ Maria i Bronisław Bajorek

26.03 Czw.    18.00  w int. Wiktorii z ok. 18 ur.

27.03 Pt.        18.00  ++ Józef i Ludwika Walus

28.03 Sob.     7.00    własna

29.03 Niedz.             8.00    ++ Zofia, Jan i Kazimierz Pabisz

10.00  + Tekla Wilczkiewicz w 6 rocz. śm.

15.00  w int. Parafian

 

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *