Wspólne kolędowanie

Czas świętowania szybko mija, ale ciszy nas najbardziej, że potrafimy tworzyć wspólnotę wiary. Nie tylko gromadziła nas liturgia wokół Jezusa, ale także tradycje, dawne i nowe (jak mamy nadzieje, że będą się rodzić i trwać). Zaraz po świętach Caritas zorganizował spotkanie dla studentów z naszej społeczności. Jak sami podkreślali było to miłe i mam nadzieję, wzajemnie ubogacające spotkanie. Nie tylko wymieniali się ciekawostkami z życia akademickiego, ale też z troską rozmawiali o różnych wyzwaniach nowych społeczności. Jak dało się zauważyć, ciągle mają miłość do swej małej ojczyzny, jaką jest nasza parafia.

Objawienie Pańskie stało się okazją do miłego popołudnia. Caritas dał impuls, a niezawodne Koło Gospodyń podjęło wyzwanie i pięknie zorganizowały kulinaria i miejsce. Muzycy powtórzyli występ z Pasterki i pomogli by nasz śpiew był ku radości serca i ufam dla chwały Najwyższego Króla.

To co piękne, że było nas nie mało i wszyscy, którzy chcieli. Potrafimy być razem: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Chwała Panu! 🙂

Post Author: Antoni Mulka