Jezus chce przyjść do wszystkich

W przeddzień Wigilii Narodzenia Jezusa, jako małej dzieciny, 23.12 odwiedziliśmy DPS w Gorlicach. Młodzież naszej parafii, już na początku adwentu zaczęła się przygotowywać do tego spotkania. Własnoręcznie wykonali ozdoby, zadbali o piękną oprawę, za-kolędowali, ale przede wszystkim, zanieśli serce. Radość mieszkańców była ogromna. Tego im życzyli i tak wyglądało spotkanie.

Drodzy seniorzy,

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego zanim złożymy Wam życzenia chcemy wspólnie z wami się zastanowić…. Czego może mnie nauczyć Nowonarodzone Dziecko? Czego człowiek mądry życiowym doświadczeniem, może nauczyć najmłodsze pokolenie? Małe dziecko uczy nas postawy całkowitego zaufania i oddania tym, którzy się nim opiekują. Człowiek zaś dorosły jest dla młodych wzorem, jak przeżywać życie, by być pięknym człowiekiem. Życzymy wam tych dwóch cech:

* Postawy dziecka, które z wielką nadzieją spogląda w przyszłość, dziecka, które ufnie powierza się tym którzy o niego się troszczą. Dzisiaj, dla was, to już nie są rodzice, ale osoby, które chcą chociaż trochę, ulżyć dolegliwościom waszego wieku.

* Życzymy Wam postawy człowieka hojnego, który swoim bogactwem życia, chętnie się dzieli, dostrzegając we wszelkim dobru działanie Bożej łaski. To wasze świadectwo, doświadczenie życiowe ma szczególną cechę – kiedy się nim dzieli, to ono się pomnaża. Życzymy, abyście ciągle pomnażali dobro w świecie, a przez to wyrażali wielką wdzięczność za dar waszego życia

Post Author: Antoni Mulka