Synod dla mnie

Zapraszam do refleksji i działania!

W naszej diecezji trwa synod. Obecnie pragniemy zastanawiać się w jaki sposób pogłębiać własną relację z Jezusem. Głównym sposobem budowania więzi z każdą osobą jest lepsze jej poznanie. Aby więc pokochać Jezusa i rozumieć jego nauczanie, potrzebujemy ciągłej katechizacji. W adhortacji Jana Pawła II o katechizacji w naszych czasach czytamy, że katecheza: „jest to dążenie do zrozumienia znaczenia czynów i słów Chrystusa, oraz znaków dokonanych przez Niego, ponieważ zawierają one w sobie, a zarazem ukazują, Jego Tajemnicę.

Proponuje także dla Was, Moich Parafian, abyśmy wspólnie wypracowali w naszej wspólnocie, jakąś formę dającą możliwość pogłębienia wiary. Jeśli myślimy, że tyle lat była katecheza w szkole to: … będzie bowiem rzeczywiście daremna, jeśli zatrzyma się na samym progu wieku dojrzałego” (Jan Paweł II)

Kościół proponuje np takie.

 

                

Banner_997.jpg

Alpha w kontekście katolickim

 

Post Author: Antoni Mulka