Poznajemy małą ojczyznę

Rodzi się mała tradycja. Początkiem maja nasza mali bohaterowie ojczyzny kwiatonowickiej, wyruszają na rowerach by poznawać okolicę. W tym roku wyprawiliśmy się do Ciężkowic. Dlaczego piszę, że bohaterowie? Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 10 lat a najstarszy to klasa 8, a jednak w tej wspólnocie pokonali 20 km. Jak to było możliwe? Stworzyli ładną wspólnotę. Nie tylko chłopcy pomagali dziewczętom, ale też starsi koledzy pomagali młodszym.

Ugościł nas ks. Marcin Kępa, dyrektor Domu Rekolekcyjnego, a po nabraniu sił, mieliśmy świetną zabawę i grę plenerową przygotowaną przez Gosie i Mateusza z odszukiwaniem haseł i zadań ukrytych w tajemniczym skamieniałym mieście.

To był dobry dzień i udany, dzięki pomocy rodziców, którzy jak zwykle stanęli na swoim stanowisku realizując powołanie wspierania i opieki nad dziećmi.

Bogu niech będą dzięki.

Post Author: Antoni Mulka