Płomień Miłosierdzia

Św. Faustyna przekazała nam objawienia Pana Jezusa, który pragnął poprzez nią dać światu iskrę miłosierdzia. U nas udaje się rozpalać od tej iskry Bożego miłosierdzia, żywy płomień. Młodzież klasy ósmej zapaliła się inicjatywą naszej parafialnej Caritas i w tygodniu, przed niedzielą miłosierdzia, kiedy świat modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia, postanowili wcielić miłosierdzie w czyn. Już przed świętami dziewczęta przygotowały własnoręcznie prawie 100 pięknych kartek, z życzeniami od Caritas, a dzisiaj pod opieką pani Karolin Szarowicz miały okazję osobiście wręczyć te życzenia wraz z książkowym prezentem, dla mieszkańców DPS w Gorlicach. Pięknym dodatkiem do tych życzeń, ciastka i sympatycznych rozmów, była gra na saksofonie w wykonaniu ich klasowego kolegi Mateusza. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Domu za możliwość zrobienia czegoś dobrego, bo dzień bez dobrego uczynku, to dzień zmarnowany.

Post Author: Antoni Mulka