Kolęda misyjna

We wspomnienie św. Szczepana pierwszego świadka (męczennika) za wiarę w Jezusa, kolędnicy misyjni wyruszyli ogłosić radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela. Jest to jedna z pierwszych form zaangażowania misyjnego dzieci, które naprawdę jak się okazało i w naszej parafii potrafią otworzyć serca dla dzieci z krajów misyjnych.

Prosimy Cię, Panie Boże, aby te dzieci, które jako kolędnicy misyjni pragną z radością głosić wieść o narodzeniu Twojego Syna. Niech zaniosą Twoje błogosławieństwo do wszystkich domów naszej parafii, a dla tych, którzy je przyjmą, niech stanie się ono źródłem otwarcia na ludzi nieznających Ewangelii. Niech uwrażliwiają nasze serca na potrzeby dzieci, które Ciebie nie znają, żyjąc w nędzy duchowej i materialnej.

Niech to kolędowanie zbliży nas wszystkich do Chrystusa i przez to przyczyni się do poznania Twojej miłości przez dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu. Prosimy Cię o to przez Twojego nowo narodzonego Syna. Amen.

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *