„Przełęcz ocalonych”

II wojna światowa. USA toczy zaciekłe walki z Japonią. Podczas Bitwy o Okinawę w szeregach armi Amerykanów znajduje się Desmond Doss, sanitariusz, który z powodu wiary odmawia noszenia broni i zabijania. Film jest zasłużonym zdobywcą 2 Oscarów i 3 Złotych Globów.Reżyserem filmu jest Mel Gibson znany z wielu kultowych filmów jak „Pasja” i „Braveheart”.

Heroizm Dossa, oraz jego poświęcenie dla głębokiej wiary i drugiego człowieka jest poruszające. Bohater bezgranicznie ufa Bogu i poddaje się Jego woli. Uderzający jest również fakt autentyczności tej historii.

 

                                                                                     poleca: Natalia Róż

Post Author: Antoni Mulka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *