6 Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

6 Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły
    i abstynencja. Msze św. o godz. 00. i 17.00, w czasie których nastąpi posypanie głów popiołem, jako gest pokuty i rozpoczęcia czasu pracy nad swoją świętością. W środę składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
  2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00, a po nim Msza św.
  3. W przyszłą niedzielę o 16.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św. Bardzo serdecznie zapraszam na te tradycyjne nabożeństwa pasyjne pomagające nam zrozumieć, jak wielka jest miłość Boga do człowieka.
  4. Adoracja to szczególna chwila przebywania sam na sam z Jezusem. Tradycyjne nabożeństwo 40 – godzinne, w tym roku, aby więcej osób mogło skorzystać, z racji ferii, proponuję odprawić w środę, czwartek i piątek. Rozpoczniemy godziną miłosierdzia o 15.00, a zakończymy mszą św. o godz.17.00. By Pan Jezus nie był sam zapraszam szczególnie w środę: Strzeszyn, w czwartek: Bór, Milkówki i Zadziele, a w piątek pozostali. Róże z tego terenu proszę o poprowadzenie chwili modlitwy wspólnej.
  5. Rozpoczynamy Modlitw o Trzeźwość Narodu. W przyszłą niedzielę składka na WSD.
  6. Dzisiaj po mszach św. odbywa się kiermasz ciast organizowany przez Rodziców dzieci z przedszkola, z którego dochód przeznaczony jest na doposażenie placu zabaw przy przedszkolu. Zachęcam do skorzystania z tej słodkiej oferty.
  7. Rodzina poszkodowana pożarem, prosiła o przekazanie podziękowań i zapewniła o modlitwie wdzięczności za wszystkich, którzy wsparli ich również w ostatniej zbiórce. Zebrano i przekazano im od naszej wspólnoty kwotę 7520 zł.
  8. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego i innych gazet Misje dzisiaj i Wzrastanie.

 

 

Intencje Mszy świętych

12.02 Pn. 7.00    + Ignar Janina w 6 rocz. śmierci

13.02 Wt. Po za parafią          + Stanisław Kalisz z int. Wandy i Edwarda Gazda

14.02 Śr.             8.00    podziękowanie MB Nieustającej Pomocy za przebytą operację i prośba
o dalszą opiekę i zdrowie w 70 rocz. ur

17.00  w pewnej intencji

15.02 Czw. 17.00 ++ Stanisława i Adam Honc w rocz. śmierci Adama z int. chrześnicy Matyldy

16.02 Pt.  17.00  + Stefania i Józef Róż

17.02 Sob. 17.00 ++ Stanisława i Adam Honc w 9 rocz. śmierci Adama

18.02 Niedz.       8.00    ++ Stefania i Piotr Róż

10.00  + Bolesław Kosiński w 5 rocz. śmierci

16.00 za parafię

 

 

Intencje Mszy świętych poza parafią

Pn.      + Jerzy Ryba z int. Kazimierza i Teresy Firszt (ostatnia)

Wt.     + Maria Tapek int. rodziny Wąsowaskich

Śr.       + Maria Tapek int. siostrzenicy z mężem i dziećmi

Czw.   + Maria Tapek int. sąsiadów Kijków

Pt.       + Maria Tapek int. rodz. Różów i Marii Czajka (ostatnia)

Sob.    + Stanisław Kalisz z int. siostry z mężem

Niedz. + Stanisław Kalisz z int. sąsiadów Franciszka i Jana

 

Post Author: Antoni Mulka