IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2017 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Wspominając ubóstwo Świętej Rodziny, zachowajmy w tym dniu tradycyjny post, a uroczystą wieczerzę rozpocznijmy po zmroku od czytania Słowa Bożego, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i życzeń oraz kolędowania.
  2. O 24.00. tradycyjna Pasterka. Zapraszam już o 23.30 na wspólne kolędowanie przygotowane przez muzykujących rodziców i śpiewające dzieci. Składka na Fundusz Obrony Życia.
  3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. do południa jak w niedzielę. Po południu o godz. 16.00 mszy św. nie będzie.
  4. We wtorek Święto Św. Szczepana – drugi dzień Świąt. Msze Św. w tym dniu tylko do południa o godz. 8.00 i 10.00. składka przeznaczona jest na UP JPII w Krakowie i Tarnowie. Po obydwu mszach poświęcenie owsa.
  5. We środę święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po mszy świętej poświęcenie wina.
  6. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników z Betlejem.
  7. W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku 2017. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku po mszach o 8.00 i 10.00 mszy po południu nie będzie. Jest to też Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
  8. Bardzo serdecznie pragnę podziękować panom:  Gazda Jan, Gryboś Grzegorz, Niziołek Łukasz, Niziołek Janusz, Tajak Kazimierz i Żegleń Stanisław za ofiarną pracę przy naprawie uszkodzeń dachu, panom: Bogdan Guzik, Marek Żegleń i Patryk Wieloposki przy usunięciu usterek i modyfikacji elektryczności w kościele, a wszystkim rodzicom z dekorację choinek, dzieciom za ozdoby, a najbardziej tym których pracy i ofiarności jeszcze nie widać, a część zobaczymy dopiero od Pasterki i mam nadzieję pomoże nam zgłębiać tajemnicę Bożego Narodzenia.
  9. W zakrystii można nabywać kalendarze oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.
  10. W Gościu Niedzielnym dużo świątecznych treści, a cena wyjątkowo 8 zł

Intencje Mszy świętych

 

25.12 Pn. 8.00    o zdrowie i Boże bł. dla całej rodziny

10.00 ++ Zofia i Kazimierz Kozień i ich dzieci

+Stanisłwawa Honc z int. Janiny Bugno (ostatnia)(Ks. Marcin)

26.12 Wt. 8.00   ++ Weronika i Maciej Wilczkiewicz

+ Jerzy Ryba z int. kolegi Bogdana Piotrowskiego (Ks. Marcin)

10.00 ++­ Stanisław i Helena Dadaś i ich dzieci

27.12 Śr. 16.00 + Jerzy Ryba z int. kolegi Andrzeja Firszta z rodz.

+ Jerzy Ryba z int. Ewy i Janusza Kozień (Ks. Marcin)

28.12 Czw.7.00 + Jerzy Ryba z int. Marioli i Jerzego Szymczyk z rodz.

+ Jerzy Ryba z int. brata Przemysława z rodz. (Ks. Marcin)

29.12 Pt.  16.00  + Antoni Bugno

+ Jerzy Ryba z int. kolegi Mirka Dąbrowskiego z rodz. (Ks. Marcin)

30.12 Sob. 7.00 + Jerzy Ryba z int. rodz. Gucwów i Zawiłów

+ Jerzy Ryba z int. Janusza Róż z rodz. (Ks. Marcin)

31.12 Niedz. 8.00 + Leon Kaleta w 3 rocz. śmierci

+ Jerzy Ryba z int. Danuty i Ryszarda Kaleta z rodz. (Ks. Marcin)

10.00 + + Eugeniusz i Czesław Bugno w 2 rocz. śmierci Czesława

 

Post Author: Antoni Mulka